Tarasy góra

Wycena nieruchomości

Tarasy- inspiracje dla domku

Tarasy znane były już w starożytnym Rzymie, Grecji a w dodatku Egipcie. Z ich wdzięku używali cesarze, faraonowie, w późniejszych wiekach również królowie i szlachta. Tarasy były symbolem przepychu, z reguły otoczone bujną florą, zachęcały do odpoczynku i kontemplacji na łonie przyrody.  
Taras to szczegół aranżacji domu właściwy dla tych, którzy szukają możliwości dla balkonu. Dodatkową powierzchnię, jaką dają tarasy, da się zużyć w różny sposób. Nad balkonem mają również tą przewagę, że z powodzeniem mogą one nam usługiwać jako miejsca biesiadowania w okresie letnim przy grillu, zważywszy na większą przestrzeń użytkową. 
Typy tarasów
Taras nie musi być zaadaptowany tylko dla parteru domu, z powodzeniem może być również jego zwieńczeniem. Dzisiejsze tarasy pojawiły się jako szczegół dekoracyjny dachów wieżowców, często służąc jako restauracje na wolnym powietrzu. Tarasy na płaskich dachach są pewne pod względem konstrukcyjnym, jeśli są zbudowane w technologii tzw. odwróconego dachu. 
Z reguły tarasy są usytuowane na gruncie, stworzone z drewnianych kompozytów, ceramiki, kamienia, betonu albo nad gruntem, jako płyta na belkach wsparta słupami. Bywa, że taras urządzony jest nad garażem bądź piwnicą. 
Jakże powinno się wyposażyć swój taras?
Zorganizowanie tarasu z pozoru zdaje się nieskomplikowane. Tarasy dogadzają nam zwłaszcza do wypoczynku na orzeźwiającym powietrzu, przy porannej kawie, z gazetą czy też lekturą w ręku. Jeżeli takie ma być jego zastosowanie, jedyne czego nam trzeba to komfortowe miejsce do siedzenia i niewielki stół. Planujemy taras jako miejsce rodzinnych spotkań przy grillu? Pożądane byłoby byśmy pomyśleli o nabyciu większych kompletów wypoczynkowych z dużym stołem. Zaletą zadaszonego tarasu na pewno jest to, że takie spotkanie może się odbyć także w przypadku złej pogody. Jeżeli ma być to nasz schron, powinniśmy go urządzić w stylu, jaki nam pasuje. Niezwykły taras w stylu prowansalskim, to bezspornie postarzane drewniane meble, lawendowe tkaniny i dodatki, pastelowe kolory. Prowansja to również zioła, które wolno ustawić w olśniewających donicach. Taras w stylu skandynawskim, to surowy, nowoczesny styl, podtrzymany w szarościach, beżach i oziębłych błękitach. Normalne drewniane meble oraz nienachalne akcesoria np. metalowe kosze, zawalone kominkowym drzewem. Jednym słowem powiew surowej Skandynawii.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

Materiały budowlane