Tarasy wałcz

Tarasy- inspiracje dla domu

Tarasy znane były już w antycznym Rzymie, Grecji i Egipcie. Z ich czaru używali cesarze, faraonowie, w późniejszych wiekach również królowie i arystokracja. Tarasy były symbolem szychu, na ogół otoczone bujną roślinnością, zachęcały do relaksu i kontemplacji na łonie przyrody.  
Taras to fragment aranżacji gospodarstwa odpowiedni dla tych, którzy wyszukują możliwości dla balkonu. Dodatkową nawierzchnię, jaką dają tarasy, da się wyeksploatować w różny sposób. Nad balkonem mają też tą przewagę, że z powodzeniem mogą one nam sprzyjać jako miejsca biesiadowania w czasie letnim przy grillu, przez wzgląd na większą nawierzchnię użytkową. 
Typy tarasów
Taras nie musi być przystosowany tylko dla parteru domku, z powodzeniem może być dodatkowo jego zwieńczeniem. Nowoczesne tarasy pojawiły się jako detal ozdobny dachów wieżowców, niejednokrotnie służąc jako restauracje na wolnym powietrzu. Tarasy na płaskich dachach są bezpieczne pod względem konstrukcyjnym, jeżeli są zbudowane w technologii tzw. odwróconego dachu. 
Z reguły tarasy są położone na gruncie, zbudowane z drewnianych kompozytów, ceramiki, kamienia, betonu albo nad gruntem, jako płyta na belkach wsparta słupami. Bywa, że taras zorganizowany jest nad garażem bądź piwnicą. 
Jakże można umeblować swój taras?
Urządzenie tarasu z pozoru zdaje się nieskomplikowane. Tarasy służą nam zwłaszcza do odpoczynku na rześkim powietrzu, przy porannej kawie, z gazetą bądź publikacją w ręku. Jeśli takie ma być jego zużytkowanie, jedyne czego nam trzeba to komfortowe miejsce do siedzenia a przy tym niewielki stolik. Projektujemy taras jako miejsce rodzinnych spotkań przy grillu? Warto byśmy pomyśleli o kupnie większych kompletów wypoczynkowych z dużym stołem. Zaletą zadaszonego tarasu bezsprzecznie jest to, że takie spotkanie może się odbyć również w wypadku złej pogody. Jeśli ma być to nasz azyl, musimy go wyposażyć w stylu, który nam pasuje. Niezwykły taras w stylu prowansalskim, to bezspornie postarzane drewniane meble, lawendowe tkaniny a przy tym akcesoria, pastelowe kolory. Prowansja to dodatkowo zioła, które trzeba ustawić w efektownych donicach. Taras w stylu skandynawskim, to prymitywny, współczesny styl, podtrzymany w szarościach, beżach oraz oziębłych błękitach. Normalne drewniane meble oraz nienamolne akcesoria np. metalowe koszyki, zasypane kominkowym drewnem. Jednym słowem powiew lodowatej Skandynawii.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

posadzki betonowe warszawa