Aluminium kępno

Aluminium

Aluminium jest metalem, który jest w dużych ilościach w skorupie ziemi. Ocenia się, że stanowi w przybliżeniu 9% masy powierzchni ziemi. Jest trzecim najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem w powłoce ziemskiej. Generuje się go z boksytu. 
Od wielu lat aluminium wywołuje niezmiernie skrajne emocje. Z jednej strony jest podstawowym metalem w branży budowniczej np. w postaci prętów, rur, bądź profili. Z drugiej uważany jest za bardzo złośliwy. Jak wykazały badania, jest wielkie prawdopodobieństwo, że może wywoływać choroby Alzheimera. Ujawniono, że jest niezmiernie neurotoksyczny, truje tkanki nerwowe, psuje tzw. „barierę krew – mózg”, która jest odpowiedzialna za obronę układu nerwowego przed szkodliwymi czynnikami. Uszkodzenie tej osłony powoduje osłabienie nerek i wątroby, a to wyraźnie przyczynia się na jakość naszego zdrowia.
Aluminium niezwykle często użytkowany jest w postaci srebrnych folii do owijania żywności. Stąd wiele ludzi zauważa zależny, istniejący związek z aktywowaniem choroby Alzheimera, a używaniem aluminium przy pakowaniu żywności. 
Z drugiej strony nie można popadać w paranoje, ze skrajności w skrajność. Aluminium jest właściwie wszędzie, w wodzie pitnej, którą pijemy, w powietrzu, którym oddychamy, żywności, którą spożywamy. 
Aluminium jest również używane w przemyśle astronomicznym i jądrowym. Uważa się, że jego wysokie stężenie w systemie człowieka rodzi bóle głowy, depresje, marną pamięć, wyczerpanie, a nawet śmierć.
Występuje mnóstwo sposobów jak stronić od nadto dużej dawki aluminium. Przede wszystkim wypada dbać o to, co konsumujemy a przy tym pijemy. Wypada odstawić picie z puszek aluminiowych, nie używać srebrzystych folii aluminiowych. Użytkować z garów a także patelni, które nie są pokryte aluminium.
Należałoby uwydatnić, że aluminium znajduje się także w kosmetykach, dezodorantach, lub szczepionkach. Nawet medykamenty po które sięgamy nierzadko zawierają aluminium. Jak widać nie da się całkowicie pozbyć aluminium z naszego życia.
Warto napomknąć, iż z badań klinicznych, które były wykonane w Wielkiej Brytanii wynika, iż picie wody mineralnej z wysoką zawartością kwasu krzemowego pozwala usunąć aluminium z organizmu razem z moczem.
Dla ukojenia trzeba napomknąć, że ciałko zdrowego człowieka wydala aluminium z układu. Wyłącznie duża zawartość tego metalu w układzie jest dla człowieka złośliwa.


Możliwość komentowania jest wyłączona.