Tarasy łomża

Tarasy- inspiracje dla gospodarstwie domowym

Tarasy znane były już w antycznym Rzymie, Grecji a przy tym Egipcie. Z ich wdzięku korzystali cesarze, faraonowie, w późniejszych wiekach też królowie a także szlachta. Tarasy były znakiem wykwintu, na ogół otoczone bujną roślinnością, zachęcały do odpoczynku i zadumy na łonie przyrody.  
Taras to szczegół aranżacji domu właściwy dla tych, którzy wypatrują alternatywy dla balkonu. Poboczną nawierzchnię, jaką dają tarasy, da się spożytkować w wieloraki sposób. Nad balkonem mają również tą przewagę, że z powodzeniem mogą one nam posłużyć jako miejsca biesiadowania w okresie letnim przy grillu, z uwagi na większą nawierzchnię użytkową. 
Warianty tarasów
Taras nie musi być zaadaptowany tylko dla parteru gospodarstwa, z powodzeniem może być także jego zwieńczeniem. Współczesne tarasy pojawiły się jako detal dekoracyjny dachów wieżowców, wielokrotnie służąc jako restauracje na wolnym powietrzu. Tarasy na płaskich dachach są bezpieczne pod względem konstrukcyjnym, jeśli są zbudowane w technologii tzw. odwróconego dachu. 
W większości wypadków tarasy są zlokalizowane na gruncie, uformowane z drewnianych kompozytów, ceramiki, kamienia, betonu lub nad gruntem, jako płyta na belkach wsparta słupami. Zdarza się, że taras zaaranżowany jest nad garażem czy też piwnicą. 
Jakże należy urządzić swój taras?
Zorganizowanie tarasu z pozoru wydaje się nietrudne. Tarasy usługują nam głównie do odpoczynku na orzeźwiającym powietrzu, przy porannej kawie, z gazetą albo książką w ręku. Jeżeli takie ma być jego zużytkowanie, jedyne czego nam trzeba to komfortowe miejsce do siedzenia a także nieduży stolik. Urządzamy taras jako miejsce rodzinnych spotkań przy grillu? Pożądane byłoby abyśmy pomyśleli o zakupie większych zestawów wypoczynkowych z dużym stołem. Plusem zadaszonego tarasu z pewnością jest to, że takie spotkanie może się odbyć również w przypadku złej pogody. Jeśli ma być to nasz azyl, powinniśmy go zorganizować w stylu, jaki nam odpowiada. Niezwykły taras w stylu prowansalskim, to na pewno postarzane drewniane meble, lawendowe tkaniny i dodatki, pastelowe barwy. Prowansja to również zioła, które da się ustawić w olśniewających donicach. Taras w stylu skandynawskim, to surowy, nowoczesny styl, podtrzymany w szarościach, beżach a przy tym oziębłych błękitach. Normalne drewniane meble oraz nienatarczywe dodatki np. metalowe koszyki, wypełnione kominkowym drewnem. Jednym słowem podmuch lodowatej Skandynawii.


Możliwość komentowania jest wyłączona.