Odwierty pionowe bielawa

Kiedy konieczne są odwierty pionowe?

Istnieje mnóstwo sposobów, dzięki którym można wykonać nowe, potrzebne odwierty pionowe. Jednym z nich jest zużytkowanie wiertnicy samojezdnej, która może być urządzona w hydraulicznie unoszony maszt oraz samojezdne podwozie z gumowymi pasami gąsienic. Na dole tego masztu znajduje się stół roboczy posiadający hydrauliczne zaciski do rur. Jest to niezbędne na etapie rurowania. 
Wiertnica samojezdna ma w dodatku regulator obrotów oraz głowicę napędową z dwubiegowym silnikiem hydraulicznym. Ma to niebagatelne znaczenie, bowiem odwierty pionowe są uzyskiwane w w dużej mierze krótszym czasie. Czas pracy wiertnicy samojezdnej zależny jest od głębokości odwiertów pionowych. Bywa tak, że od momentu postawienia masztu wiertnica samojezdna w przeciągu dwóch godzin potrafi za pomocą świdra ślimakowego metodą płuczkową utworzyć odwierty pionowe o głębokości do trzydziestu bądź czterdziestu metrów. 
Jednym z elementów wiertnicy samojezdnej jest wciągarka z szarpakiem, która także może posiadać silnik hydrauliczny. Może ważyć od 13 000 do 15 000 kilogramów, co jest uwarunkowane od jej monumentalności oraz osprzętu. Pomimo takiej wagi nie trudo ją przetransportować z miejsca na miejsce. Może być stosowana do wiercenia udarowego urządzeniami udarowymi (szlamówkami) z spożytkowaniem mechanizmu szarpakowego i wciągarki hydraulicznej z jednoczesnym rurowaniem przeprowadzanych odwiertów pionowych.
Odwierty pionowe mogą być oprócz tego wykonywane wówczas, gdy jest potrzeba wykopania nowiuteńkiej studni. Jest to szalenie odpowiedzialna profesja.


Możliwość komentowania jest wyłączona.