Odwierty pionowe bielawa

Kiedy konieczne są odwierty pionowe?

Istnieje mnóstwo sposobów, dzięki którym można wykonać nowe, potrzebne odwierty pionowe. Jednym z nich jest zużytkowanie wiertnicy samojezdnej, która może być urządzona w hydraulicznie unoszony maszt oraz samojezdne podwozie z gumowymi pasami gąsienic. Na dole tego masztu znajduje się stół roboczy posiadający hydrauliczne zaciski do rur. Jest to niezbędne na etapie rurowania. 
Wiertnica samojezdna ma w dodatku regulator obrotów oraz głowicę napędową z dwubiegowym silnikiem hydraulicznym. Ma to niebagatelne znaczenie, bowiem odwierty pionowe są uzyskiwane w w dużej mierze krótszym czasie. Czas pracy wiertnicy samojezdnej zależny jest od głębokości odwiertów pionowych. Bywa tak, że od momentu postawienia masztu wiertnica samojezdna w przeciągu dwóch godzin potrafi za pomocą świdra ślimakowego metodą płuczkową utworzyć odwierty pionowe o głębokości do trzydziestu bądź czterdziestu metrów. 
Jednym z elementów wiertnicy samojezdnej jest wciągarka z szarpakiem, która także może posiadać silnik hydrauliczny. Może ważyć od 13 000 do 15 000 kilogramów, co jest uwarunkowane od jej monumentalności oraz osprzętu. Pomimo takiej wagi nie trudo ją przetransportować z miejsca na miejsce. Może być stosowana do wiercenia udarowego urządzeniami udarowymi (szlamówkami) z spożytkowaniem mechanizmu szarpakowego i wciągarki hydraulicznej z jednoczesnym rurowaniem przeprowadzanych odwiertów pionowych.
Odwierty pionowe mogą być oprócz tego wykonywane wówczas, gdy jest potrzeba wykopania nowiuteńkiej studni. Jest to szalenie odpowiedzialna profesja.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

części do wózka widłowego